30.05.2023

Definicja: Rynek pierwotny nieruchomości

Rynek pierwotny nieruchomości to segment rynku nieruchomości, na którym handluje się nowymi nieruchomościami, które nie były wcześniej użytkowane. Dotyczy to głównie mieszkań i domów sprzedawanych przez deweloperów, ale może również obejmować nieruchomości komercyjne, takie jak biura czy obiekty handlowe, oferowane przez firmy deweloperskie.

Na rynku pierwotnym nabywcą jest pierwszy użytkownik nieruchomości - osoba lub firma, która zakupiła nieruchomość bezpośrednio od dewelopera. Transakcje na rynku pierwotnym obejmują zazwyczaj zakup nieruchomości, która jest jeszcze w trakcie budowy lub została niedawno ukończona.

Rynek pierwotny nieruchomości jest istotny dla gospodarki, ponieważ stanowi ważne źródło nowego mieszkaniowego i komercyjnego budownictwa. Przyczynia się również do rozwoju infrastruktury miejskiej i regionalnej.

Pamiętaj, że wybór między rynkiem pierwotnym a wtórnym jest indywidualny i zależy od twoich osobistych potrzeb i preferencji. Ważne jest, aby dokładnie zrozumieć różnice między nimi i dokonać świadomej decyzji.

 

Zapytaj o wolny apartament

Skorzystaj z formularza kontaktowego,
a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.

Napisz wiadomość

Poniżej znajdziesz adresy email do poszczególnych działów naszej firmy.

 

Kontakt dla deweloperów

Jeśli jesteś zainteresowany jedną z naszych usług
i chcesz dowiedzieć się więcej:

biuro@homefy.pl

 

Kontakt dla mediów

Jeśli piszesz artykuł na temat rynku nieruchomości
i potrzebujesz naszego komentarza eksperckiego:

biuro@homefy.pl