Blog

Sprawdź co nowego.

30.08.2023
Wpływ wojny Ukrainy na rynek nieruchomości mieszkaniowych w Polsce

Wojna na Ukrainie wywarła wpływ na różne aspekty, w tym na rynek nieruchomości w Polsce. Rok od wybuchu konfliktu, sytuacja na rynku pozostaje zróżnicowana. Mimo że popyt na nieruchomości w Polsce nie zmienił się znacząco, nie brakuje zmian i nowych tendencji.  

04.07.2023
Inwestycja w Krakowie- Rydlówka 40

Inwestowanie w nieruchomości zawsze było popularną formą lokowania kapitału. Jednak w dzisiejszych czasach, wraz z rozwojem technologii i postępem urbanistycznym, pojawiają się coraz ciekawsze propozycje inwestycyjne.

23.06.2023
Nowoczesne apartamenty nad morzem - Sarbinove osiedle Apartamentowe

Sarbinove to idealne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o prestiżowym apartamencie nad morzem. Ta urokliwa miejscowość jest położona nad Morzem Bałtyckim, która oferuje nie tylko przepiękne piaszczyste plaże i promenadę, lecz także wiele atrakcji i udogodnień, które sprawiają, że codzienne życie staje się ciekawsze.

12.06.2023
Zakup nieruchomości na rynku pierwotnym, a na rynku wtórnym - różnice, zalety i wady

Rynek nieruchomości oferuje wiele możliwości zakupu domu czy mieszkania, jednak jedną z najważniejszych decyzji, które trzeba podjąć, jest wybór pomiędzy rynkiem pierwotnym, a rynkiem wtórnym. Oba te rynki mają swoje cechy, zalety i wady, które warto rozważyć przed zainwestowaniem w nieruchomość.

05.06.2023
Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie z rynku pierwotnego?

Decydując się na zakup mieszkania prosto od dewelopera, warto pamiętać o kilku ważnych punktach, które mogą być istotne. Często decyzja o zakupie mieszkania jest jedną z najważniejszych w życiu, dlatego warto być dobrze przygotowanym i sprawdzić różne aspekty, zanim podejmie się decyzje o zakupie właśnie tego własnego “M”.

02.06.2023
Zakup nieruchomości: dokumenty i koszty

Kupno nieruchomości jest zazwyczaj jednym z najważniejszych decyzji w życiu. Bez względu na to, czy zamierzasz kupić dom, mieszkanie czy grunt, istnieje kilka kluczowych dokumentów, które będą niezbędne w procesie transakcji. Przygotowanie odpowiednich dokumentów jest istotne, aby zapewnić prawidłowy przebieg i zabezpieczyć swoje interesy.

30.05.2023
Definicja: Rynek pierwotny nieruchomości

Rynek pierwotny nieruchomości to segment rynku nieruchomości, na którym handluje się nowymi nieruchomościami, które nie były wcześniej użytkowane. Dotyczy to głównie mieszkań i domów sprzedawanych przez deweloperów, ale może również obejmować nieruchomości komercyjne, takie jak biura czy obiekty handlowe, oferowane przez firmy deweloperskie.

29.05.2023
Zakup mieszkania na rynku pierwotnym

Zakup nowego mieszkania od dewelopera może być ekscytującym i jednocześnie nieco onieśmielającym doświadczeniem. W tym artykule omówimy wszystkie aspekty zakupu mieszkania na rynku pierwotnym, zaczynając od tego, jak wybrać idealne mieszkanie, a kończąc na formalnościach związanych z podatkami.

25.05.2023
Najpopularniejsze miejscowości do inwestowania w Polsce

Polska to kraj o bogatej historii, pięknych krajobrazach i dynamicznie rozwijającej się gospodarce. W ciągu ostatnich lat wiele miejscowości w Polsce stało się atrakcyjnymi celami inwestycyjnymi, zarówno dla krajowych, jak i zagranicznych inwestorów.

24.05.2023
Najpopularniejsze trendy w projektowaniu mieszkań i domów z rynku pierwotnego

Najpopularniejsze trendy w projektowaniu mieszkań i domów z rynku pierwotnego

23.05.2023
Ranking nieruchomości wakacyjnych i wypoczynkowych: platforma Homefy jako wiarygodne źródło informacji

Rynek nieruchomości wakacyjnych i wypoczynkowych stale rozwija się, przyciągając zarówno inwestorów, jak i osoby poszukujące idealnego miejsca na relaks i odpoczynek.

15.05.2023
Oferty nieruchomości w Warszawie i okolicy – Biuro Sprzedaży

Biuro Sprzedaży działa na rynku nieruchomości od września 2014 roku. W swojej ofercie skupia tylko i wyłącznie inwestycje z rynku pierwotnego od sprawdzonych i pewnych deweloperów. Obecnie posiada kilka różnych ofert sprzedaży nieruchomości.

03.10.2022
Start portalu Homefy.pl

Rusza publiczny dostęp do portalu homefy.pl! Zachęcamy do zapoznania się z jego najważniejszymi funkcjonalnościami.

03.10.2022
Wycena nieruchomości w podejściu porównawczym

Określanie wartości nieruchomości polega na określaniu wartości prawa własności lub innych praw do nieruchomości.

26.09.2022
Ceny mieszkań w Krakowie - ranking wrzesień 2022

Ceny mieszkań dla Krakowa w porównaniu z ubiegłym miesiącem (sierpień 2022) spadły o 0,24%. Szacowana cena za m² dla Krakowa wynosi 10 552 zł. Na początku ubiegłego miesiąca 1 m² mieszkania kosztował 10 578 zł. Zobacz ranking cen przygotowany przez sonarhome.pl na podstawie raportów cenowych za wrzesień 2022.